Cinlerin İnsanlara musallat olması hakkında

Bu fani Dünya’da sadece insanoğlu olmadığının hepimiz farkındayız değil mi? Bizimle aynı dünyayı paylaşan varlıklardan birisi de cinlerdir. Peki, bu cinler insanlara musallat olur mu? İşte bugün İslami kaynaklardan araştırmalarımız sonucunda sizlere bilgiler vereceğiz.

Cinler (üç harfliler): Ruhi varlık olarak tanımlanmaktadır. Onları görebilmek için islami kaynaklara göre kalp gözünün açık olması gerekmektedir. Ama bazı kaynaklara göre kalp gözü açık olmayan insanlarda cinleri görebilmektedir. Ve hatta bazı insanlar bu cinleri kullanarak insanoğluna çeşitli ıstıraplar verebilmektedir.

Öncelikle cinler insanlara neden musallat olur sorusunu cevaplayalım.

Cinler insanlara musallat olma konusunda seçicidirler. Aşırı öfke sahibi olan, aşırı korkuya sahip olan, iman yönünde zaafları olan, Allaha yüz çevirmek, nefsine aşırı düşkünlüğü olan ve gafletin aşırılığı cinlerin insanlara musallat olma nedenlerinden birkaçıdır.

İyi ve kötü cin bu varlık âleminde vardır. Aynı insanlar gibi yemeyi, içmeyi, ibadet etmeyi Yüce Allah onlara da bahşetmiştir. Bizler onları göremesek de onlar bizi görüp etkileyebilmektedir.

Cinler insanlara en çok nerede musallat olurlar?

Kaynaklara göre cinler en çok tuvalet ve banyoda musallat oldukları söylenmektedir.

Cinlerin insanları ele geçirdiğini nasıl anlarız?

İnsan bedenini eğer tamamen ele geçirmiş ise titreme, ansızın sancı, bedende ağrılar meydana gelmektedir. Eğer bedenin tamamını ele geçirememiş ise cin ele geçirdiği bölgeyi tahrip etmeye çalışır. Cin sürekli vücutta durmaz gider gelir size zarar verir.

Cinler insanları nasıl sahiplenir?

İnsanın ruhen zayıf oldukları anlarda genellikle cin çarpması olarak adlandırdığımız şekliyle insanı sahiplenirler. Bu ruhen zayıflıklar aşırı öfke, aşırı üzüntü veya ani çoklar gibi olaylarda cinlerin insan vücuduna girmesi daha kolaydır. Ama burada dikkat edilecek husus kişinin Allah’ına gösterdiği sadakattir. Bu tür kişilere cinlerin musallat olması çok daha zordur.

Cinler nasıl bir şekle sahiptirler?

Cinler ayakları topuktan ters biçimde olduğu söylenmekle beraber, sık nefes alışverişine sahiptirler. Daha kalın bir ses tonları vardır.

Cinlerden korunmak için abdestli olmak fayda getirecektir.

Peki, cinler insanlara nasıl gözükür?

Cinler insanlara, insanların zaaflarını kullanarak yaklaşmaya çalışırlar. Kişi nefsine düşkün ise güzel bir kadın veya güzel bir erkek olarak onlara nüfuz etmeye çalışırlar. Yukarıda bahsettiğimiz cinler insanları nasıl sahiplenir başlığı altındaki duyguların ardından cinlerin musallat olması muhtemeldir.

Cinler hakkında Sizin de merak ettiğiniz sorular var ise konu altından yorum yaparak bizlere ulaşabilirsiniz.

Ünlü Hoca Nihat Hatipoğlu Cinler hakkında bilgiler vermiştir. İzleyelim :

İlginizi Çekebilir Göz Atın

Leave a Comment