Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır?

Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır?

Tele Yunancada ‘’uzak, öteden’’ anlamına gelir. Kinezi ise ‘’hareket’’ manasında kullanılmaktadır. Telekinezi ise ‘’uzaktan hareket’’ demektir. Çoğu kişi ‘’Telekinezi nedir? Telekinezi ne işe yarar?’’ gibi sorularla bu uzaktan harekete dahil olabilmektedir.

Parapsikoloji bilimi içerisinde kullanılan ‘’Telekinezi’’ kavramı uzaktaki canlı ve ya cansız nesneleri düşünce gücü ile hareket ettirmek ya da etki etmek anlamında kullanılır. Günümüzde düşünce gücü ile eşyaları hareket ettiren kişilerin yaptıkları uygulama telekinezi olarak bilinmektedir.

Telekinezi İle Neler Yapılabilir?

Telekinezi kişinin düşünce enerjisi ile nesnelere yoğunlaştırarak onlara etki etme gücüdür. Yani telekinezi yapan insanlar belirledikleri eşyaları düşünce gücü ile uçurabilir, kırabilir ya da hareket ettirerek düşürebilir. Ayrıca telekinezi yapan kişiler karşıdaki kişinin kalp atış hızını değiştirebilir ya da zar atarken istediği sayıların gelmesini sağlayabilir.

Telekinezi Nasıl Yapılır?

Nesnelere hükmetmenin verdiği gücü kullanmak isteyen pek çok kişi telekinezi nasıl yapılır, başlangıç olarak hangi adımların atılması gerekir gibi sorular yöneltmektedir. Telekinezi tamamen öğrenilebilen bir durumdur. İnsanın içerisindeki enerjiyi doğru bir şekilde kullanmak olarak da adlandırılan telekinezi dersleri şu şekilde ilerlemektedir:

1. Yapmak istediğin şeye inan. Yani bir kalemi yerden kaldırmak istiyorsan bunun hayal değil gerçekten olacağına inanmalısın.

2. Gündelik olarak yaşadığın ufak olayları mantıksız olarak görme. Bu konuda telekinezi ile ilgilenen kişiler elimizdeki bir bardağın yere düşmesinin aslında enerjimizi yanlış şekilde savurduğumuz için olduğunu söylüyorlar. Yani her olayda bir mantık var. Telekinezi de de bu mantık içerisinde hareket etmeyi sağlıyor.

3. Zihin egzersizleri telekinezi içerisinde en önemli noktayı oluşturuyor. Mutlaka zihinsel olarak yoğunlaşma çalışmaları yapmak gerekiyor. Aksi halde az bir gayretle telekinezi yapılamıyor.

Telekinezi tekniklerini şu konumuzda paylaştık.

İlginizi Çekebilir Göz Atın

Leave a Comment