Kalp Gözü nasıl açılır?

Kalp Gözü nasıl açılır?

Bildiğiniz üzere İslam’a göre insanlar ve hayvanlar dışında bizim göremediğimiz varlıklarda mevcut. İşte bunları görebilmek için göz perdesi denilen şeyin kalkması gerekiyor. Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki kalp gözünün açılması demek madde ile soyut varlıkların ayrıştırılması demek. İşte kalp gözü olarak da bahsedilen kalp gözü nasıl açılır bu konumuzda işleyeceğiz.

Öncelikle her kim kalp gözünü açmak istiyorsa İslam kurallarına tam uyum sağlaması gerekmekte.

 • Dünyevi işlerden uzak durması gerekiyor
 • Harama helale dikkat etmesi gerekiyor.
 • Harama batmayan birisi olması gerekiyor.
 • Her hareketiyse Allaha yönelmiş birisi olması gerekiyor.

Yani kısaca evliya hayatı yaşamış olması gerekiyor ki kalp gözünü açabilsin insanoğlu. Kalp gözü açılımına bilim tarafından birçok isim ile hitap da ediliyor bunlar; kalp gözü , üçüncü göz, göz perdesi vs…

Öncelikle bahsetmemiz gerekir ki, kalp gözü her ibadet eden kişi açamaz bunu açabilmek için kendinizi dünyadan soyutlamış olmalısınız.

Kalp gözü nasıl açılır? Madde madde sıralayacak olursak.

 • Allaha takva: Allaha tam takva sağlamak gerekiyor. Takva hayatı imandan sonra hayatını takvayla yaşamaya denilmektedir. Takva hayatı ise hayatını haramlardan arındırılmış ve İslamin gerekliliklerini tam anlamıyla yerine getiren bir mümin hayatı denilmektedir.
 • Büyü ile kalp gözü açılabilir fakat büyü İslam’ımızca ağır şekilde yasaklanmıştır. Büyü yapılarak kalp gözünü açtıran kişiler göreceği varlıklara hazırlıklı olmayacağı için bir takım sorunlar yaşayıp büyü yaptıranın bünyesi bu olayı kaldırmayabilir. (Büyü ile açılan göz perdesi geri kapanmama riski vardır.)

İnsanoğlunun gerek İslam olsun gerek diğer dinlerde olsun fani alem ve ruhi alem olmak üzere iki ayrı boyut vardır. Bu boyutlardan geçiş yapmanın yolları her kutsal kitap da olmakla beraber. Hepsinin yöntemi aynı değildir lakin farklılıkları fazlada değildir. Benzerlik göstermektedir kalp gözü açılması için yapılacak olanlar.

Peki kalp gözümüz açılınca neler görürüz ?

 • Üç harfliler ( Cinler )
 • Şeytanları
 • Ölülerin ruhlarını

Kalp gözü açılmış birinin hikayesi;

Bir adam varmış zamanında kalp gözünü açmak için takva eyle gece gündüz dua edermiş ve belli bir süre üstündeki göz perdesi kalkmış. Ve insanları hayvan suretiyle görmeye başlamış. Yani onların ruhları ile karşılaşmış. Kimisinin boynuzu var, kimisi akrebe benzer şekildeymiş. Sonra çok korkmuş, dayanamayıp hocaya gitmiş kalp gözünü kapattırmak istediğini bildirmiş hocada duaya yönelmesini istemiş ve belli bir süre sonra kalp gözü kapanmış.

Yani diyeceğimiz o ki kalp gözü açılınca neler görebileceğimizin bir kanıtı yok.

Bilgi: Ruh ve sinir hastalıkları hastanelerinde bu tür olaylara merak salan kişilerde doludur. Bu yüzden âlemin karanlık bölgelerini ziyaret etmeye çalışmayın.

İlginizi Çekebilir Göz Atın

One Thought to “Kalp Gözü nasıl açılır?”

 1. Sevgi Görsoy

  Kalp gözü nasıl mı açılır? Burada belirtilenlerin dışında bir şeyler söylemek istiyorum. Kalp gözü tamamen Allah’ın kitabını okumakla, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed S.A.V. sünnetlerini yapmakla, Zikir çekerek, Haramlardan elimizden geldiğince uzak durarak, günah işlediğimiz de bile hemen tövbe ederek kalp gözü açılır.

Leave a Comment