İnsan Eti Yeme Hastalığı – Wendigo Sendromu Nedir?

İnsan Eti Yeme Hastalığı – Wendigo Sendromu Nedir?

Kulağa ne kadar itici geliyor değil mi insan eti yemek?  Ama şaşırmayın insan eti yeme hastalığına verilen ad olan wendigo sendromu taşıyan insanlar bulunmakta.

İnsan eti yeme hastalığı olarak tabir ettiğimiz wendigo sendromu genelde çağdışı yaşayan kabilelerde avlanma usulü yaşayan topluluklarda görülmektedir.  Wendigo sendromunun oluşturmuş olduğu kuru hastalığı Güney Kore de 250 bin insanın ölmesine neden olmuştur. Bu hastalığın ortaya çıkmasından sonra körede ölü insan beyninin yenmesi yasaklanmıştır.

Kore haricinde Papua yeni Gine de de bu hastalık görülmüştür. Fore kabilesinin insanları öldüklerinde diğer insanlar cenazeye saygı olduğunu düşünüp ölünün beynini yiyorlardı. Kuru hastalığı dediğimiz şey Papua yeni Gine’de de ortaya çıkmış olup 2500 insanın ölümüne sebep olmuştur.

Peki, nedir bu wendigo sendromu hastalığı?

Psikolojik sorun olduğunu bildiren uzmanlar wendigo sendromunun insan eti yeme isteği veya alışkanlığı olarak yorumlamaktadır.

Bazı araştırmacılara göre yamyamlık olarak tabir ettiğimiz insan eti yeme hastalığının kıtlığın sebep olduğunu savunmakta.  Fakat ilerleyen dönemlerde zengin kaynakların olmasına rağmen insanların yine insan eti yeme ihtiyacına gitmesi insan eti yemenin psikolojik bir istek olduğu anlaşılmakta.

Uzmanlara göre wendigo hastalığının ortaya çıkmasındaki en büyük etken kişinin geldiği kültürdür.

Ruh hastalığı olarak tabir edilen wendigo sendromunun tedavisi günümüz şartlarında mümkündür.

İlginizi Çekebilir Göz Atın

3 Thoughts to “İnsan Eti Yeme Hastalığı – Wendigo Sendromu Nedir?”

  1. berk

    Bu papua yeni gine çok tehlikeli ülke valla. g*tte yaprak ile gezerler paraları şu anda türk parasından değerli. İnsan eti yerler yine bir şey olmaz. Bizim türkler uğraşıp av ararlardı bunlar da fazla uğraşa girmeyip kendi insanını yiyor demek ki.

  2. meltemderal

    her davranış alışkanlıktan bence alışkanlıkları da doğduğumuz toplumdan kültürden edindiğimiz için bir açıdan da yiyenlere göre yemeyenler yanlış yapıyor.

  3. Evrimleşiyoruz ama vahşilikten bir türlü kurtulamıyoruz. Üst özellikli insan olmak için daha çok yılların geçmesi lazım veya bir mucize. Paylaşım için teşekkürler.

Leave a Comment