Telekinezi Teknikleri

Telekinezi düşünme gücü ile nesneleri hareket ettirmeye verilen bir isimdir. Parapsikoloji bilimi tarafından incelenen telekinezi bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Telekinezi nasıl yapılır konusunda merakı olan kişilerin düşünce gücüne yönelmeleri ve çeşitli teknikler kullanarak zihinsel egzersizler yapmaları gerekir. Telekinezi teknikleri uygulamak için öncelikle stresten ve seslerden uzak bir alan belirlenmesi gerekir. Aniden yoğunlaşmaların bölüneceği bir ortam bu teknikleri uygulamak için uygun değildir.

Önceki konularımızdan olan Telekinezi Nedir ? Nasıl Yapılır ? Konumuzu inceleyebilirsiniz.

Telekinezi Teknikleri Nelerdir?

1. Mum Tekniği

En basit telekinezi tekniği mumla yapılandır. Mumu alıp karşınıza koymanız ve mumu vücudunuzun bir parçası olarak düşünmeye başlamanız gerekir. Bir süre sonra aynen parmağınızı hareket ettirdiğiniz gibi yanan alevi de hareket ettirmeyi denemelisiniz.

1. Hissetme Tekniği

Genellikle kaşıkları bükme ve ya eşyaların üzerinde etki bırakmak amacıyla bu metot uygulanır. Telekinezi dersleri boyunca nesnelerin hissedilmesi gerekir. Hissetme tekniğinde nesneye dokunulması ve hissedilmeye başladıktan sonra bu nesnenin bükülmesi, kırılması gibi durumlara odaklanmak gerekir.

1. Houck Tekniği

Telekinezi egzersizleri içerisinde en eskilerden biri olan Houck tekniğinde enerjinin parmaklarınızın ucunda olduğunu düşünmeniz gerekiyor. Kendinizi rahat edeceğiniz bir yere alın ve ellerinizde büyük bir güç olduğunu düşünün. Aynen büyücülük filmlerinde olduğu gibi bu gücü parmak uçlarınıza geçirdiğinizi düşünerek kaşığı bükebilirsiniz.

1. Buz Tekniği

Işıkları açıp kapatmak ya da televizyonu yeniden açmak gibi işlerinizde buz tekniği telekinezi oldukça işinize yarayacaktır. Bunun için bir masanın üzerine buz koyun. Eridikçe etrafa suların dağılmasına izin verin. Elinizin birini açın ve parmaklarınızla buzu ittirdiğinizi düşünün. Buzun ilerlemesinin ardından parmaklarınızı büzün. Eriyen sudan ve buzdan rüzgar çıkardığınızı düşünerek büzdüğünüz parmaklarla buzu itekleyin.

Telekinezi egzersizleri yaparken eşyaları bir iple çektiğinizi de düşünerek enerjinizi bu hayali ipe verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir Göz Atın

Leave a Comment