51.Bölge nedir? 51. Bölge hakkında bilgiler

51.Bölge nedir? 51. Bölge hakkında bilgiler

Uzaylılara merak salan kişilerin mutlaka duyduğu 51. Bölge bugünkü konumuz. Nedir bu 51. Bölge? Neden bu kadar önemli 51. Bölge. İşte bu sorulara cevap arayacağız.

Amerika’da bulunan 51. Bölge günümüzde sırrı halen çözülmüş değil. Amerika’nın hava sistemlerinin denendiği, test edildiği bir merkez gibi lanse ediliyor Amerikalı yetkililer tarafından. Fakat öyle bir efsane var ki duymaya değer.

O efsaneye göre 51. Bölge de uzaylılarla iletişim haline geçiliyor ve birçok uzaylı bulunuyor.

51. bölge nedir?

51. bölge 1955 yılında inşaat edilmiştir. Rakımı 1360m olan bu yerde Amerika’nın savunma sisteminin en gizli detayları bulunmaktadır. Düşman savunma sistemleri buradan inceleniyor, analiz ediliyor ve kendi savunma merkezlerini daha iyiye çıkarmak için çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. 76 kilometre karelik bir alana sahiptir.  Ve bir çölün ortasına kurulmuştur. Google haritalarında bu alanın üstü sansürlenmiştir.

51. Bölge hakkında bilgiler

  • 51. Bölgeye en yakın Amerika kasabası ise Rachel’dir.
  • Çok yüksek görevliler dışında bölgeye giriş yasaklanmıştır.
  • Google haritalarında 51. Bölge üstü sansürlenmiştir.
  • 51. Bölgenin güvenliği ile sorumlu olanlar alana yaklaşanları 1 kez uyarma hakkına sahiptir. 2. Uyarıda ateş hakkına sahiptirler.
  • 76 kilometrelik alanın etrafı güvenlik kameralarıyla izlenmektedir.

51. bölge hakkında çeşitli belgeseller, filmler çekilmiştir. Ayrıca hakkında birçok kitap yazılmasına karşın gizemini halen korumakta. Bu bilinmezliğin sebebi ise bu bölgeye girişlerin herkese kapalı olması diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir Göz Atın

Leave a Comment