Uzayda Yaşam Var Mı?

Uzayda Yaşam Var Mı?

Her bilim severin aklından uzayda yaşam var mı sorusu geçmiştir elbet. İnsanoğlunun yaşaması için gereken temel şeyleri baz alırsak su ve oksijen bunların başında gelmekte. Peki, uzayda su veya oksijen var mı? İşte bugün sizlere uzayda yaşamın olup olamayacağı hakkında bir takım bilgiler vereceğiz.

En azından insanın yaşayabileceği bir ortam olarak sadece mars gezegeni gösteriliyor. Sonsuz olan uzayda halen bilimin net sonuç elde edebildiği söylenemiyor.

Keşfedilmiş uzay gezegenlerinde yaşam bulgusu için ilk hedef su olmakta. Canlılığın sürdürülebilmesi için suyun önemi yadsınamaz düzeyde.

Dünyaya benzeyen gezegenler son zamanlarda sık sık bilim araştırmalarına konu olmuş durumda. Fakat bu gezegenler dünyamızda çok uzakta yer aldığı için yaşam olsa dahi oraya insan göndermek için şuanki teknolojinin kat katı daha fazla bilgiye ihtiyaç olduğu görülüyor.

Peki, insan haricinde uzaylı veya tanımlayamadığımız başka bir canlı türü uzayda olabilir mi?

Uzmanlar bu konuda ikiye ayrılmış durumda. Bir taraf uzayda farklı canlılar olabileceğini söylüyor diğeri ise uzayla yaşamın haricinde herhangi bir canlı olmayacağını savunmaktadır.

Kur’an’da uzayda sadece insan olmadığı belirtiliyor. Cinler, gayb âlemi dediğimiz yerde yer almaktadır. Aslında bir düşünsek koskoca uçsuz bucaksız uzayda tek insan yaşamının olması mantıksız geliyor.

Amerika’da bulunan 51. Bölge de uzay araştırmaları yapıldığı söylenmekte. Her ne kadar yasak bölge olsa da eski çalışanlar orada bu tür araştırmaların yapıldığını bildirmekte.

Uzayda yaşam var mı sorusu hakkında sizin düşünceleriniz nedir?

İlginizi Çekebilir Göz Atın

Leave a Comment