Uzaylılar Gerçek Mi?

Öncelikle bilim dünyasında uzaylıları nasıl tanımlanıyor onu öğrenelim. Uzaylı denilen şey dünya dışı canlı varlıklar olarak kabul edilmektedir.

Hergün uzay hakkında çeşitli bilgileri görüyor okuyorsunuz. Uzayın ne kadar geniş olduğundan bahsetmemize gerek yok herhalde. Bir başka konuda uzay ne kadar geniş olduğuna bakarız ama bu konumuzda uzaylılar gerçek mi diyerek sizleri bilgilendireceğiz.

51. bölge Amerika sınırlarının içinde olup bir çok kişi uzaylılar ile ilgili çalışmaların burada yapıldığından bahsetmekte. Öyle bir yer ki burası dışarıdan bu alana yaklaşmak imkansız çok sıkı güvenlik önlemleri ile korunmakta.

Varsayımlardan vazgeçecek olursak, bilim adamları 30 yıl içinde uzaylılarla ilgili elimizde somut deliller olacağından bahsediyorlar.

Bildiğiniz üzere Dünyamıza her gün binlerce irili ufaklı meteor düşüyor. Atmosferden geçtikleri sırada parçalara ayrıldıkları için bir çoğunu farketmiyoruz. Bazı meteor parçaları ama bazıları parçalanmadan dünya yüzüne düşüyor. İşte bu meteorları yani gök cisimlerini bilim adamları incelemeye alıyorlar.

Nakhla diye adlandırılan bir göktaşını incelemeye koyulmuş bilim insanları ve bu taşın üzerinde insan DNA’sına benzer bulgular tespit etmişlerdir. İnsan DNA’sına benzemiş olsalar da dünyadaki mikroorganizmalara göre çok daha küçük boyuttaydılar. Buda demek oluyor ki dünya dışında mikroorganizmalar da olsa bazı canlılar yaşamlarını sürdürmekte.

Nakhla isimli göktaşı

Nicola Tesla 1899 yılında uzaydan gelen uydu sinyalleri olduğunu farketti. Bileceğiniz üzere insanoğlu 1899 yılında uzaya herhangi bir uydu gönderecek teknolojiye sahip değil idi.

1998 sts 88 görev için uzaya gönderilen bir ekip uzaydan şu fotoğrafı çektiler. Bu fotoğraflar acaba uzayda başka bir ırkın uydusu olabilir mi ? Belki uzay çöpü olabilir ama komplo teorilerin sonu bitmez biliyorsunuz. 🙂
Yıllar geçmesine rağmen halen bu cismin tam olarak ne olduğu açıklanmış değil.

Sts 88 den gelen gök cismi

Uzaylılar gerçek mi sorusunun son komplo teorisi NASA. Evet bildiğiniz üzere NASA uzay hakkında çalışmaları bulunmakta. Şeffaf olarak edindiği bilgileri insanlığa açıkladığını belirtseler de birçok bilgiyi insanoğluna paylaşmamaktadır. Yani NASA 51.Bölge de iddia edildiği gibi uzaylılar ile ilgili çalışmalarını yapmış ve halen yapıyor olabilirler. Bu yüzden uzaylılar gerçek mi sorusunun cevabı muhtelemen gerçektir. Fakat insanlığı paniğe sevk etmemek için insanlıktan gizleniyor olabilir.

Yeni konularınımız da uzaylılar ile ilgili daha detaylı konuları ele alacağız. Takip de kalın.

İlginizi Çekebilir Göz Atın

2 Thoughts to “Uzaylılar Gerçek Mi?”

  1. Deniz Aynas

    Uzaylıların gerçek olduğu ve ya olmadığını söyleyen bir çok farklı kişi ve kişilikte insanlar var. Uzaylıların olduğuna her ne kadar inanmak istemesek bile İnsanlardan farklı canlılarında olduğu geçeğini gizleyemeyiz.

  2. Mehmet

    Dünyada sistemin devam etmesi için çoğu gerçek saklanır. Bu kadar büyük bir evrende sadece dünyada yaşam olması zor gibi. Milyarlarca yıldız ve gezegen var. Bu gezegenlerin çoğunda hayat olabileceğini düşünüyorum.

Leave a Comment